در اولین واکنش بورس به ریزش دلار ، شاخص طی نیم ساعت اول با سقوط بیش از ۵ هزارتایی روبرو شد و سهام ۲۵۱ شرکت منفی و بعضا” با صف فروش سنگینی همراه شده اند.

به گزارش بانک مردم، در اولین واکنش بازار سهام به ریزش دلار و همچنین مصوبه هیات دولت در مورد محاسبه جدید نرخ خوراک و لزوم اصلاح ، قیمت سهام اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها طی نیم ساعت اول معاملات امروز به دلیل فشار فروش همه جانبه با کاهش ۵ درصدی و بعضا” با صف فروش سنگین همراه شد.

در این میان از ۲۵۱ شرکت حاضر در تابلو بورس ، فقط ۴۰ شرکت با رنگ های سبز نشان از رشد قیمت داشتند و باقی شرکت ها به دلیل کاهش قیمت ، تابلو بازار سهام را قرمز پوش کرده اند.

به این ترتیب افت قیمت سهام شرکت های بزرگ و صادرات محوری چون فولاد مبارکه، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، گل گهر، چادر ملو ، پارسان ، پتروشیمی فارس، سرمایه گذاری غدیر و… ، شاخص بورس در ۳۰ دقیقه اول با سقوط ۵ هزار و ۱۴۶ واحدی به کانال ۱۹۰ هزار تایی عقب نشینی کرد و در رقم ۱۹۰ هزار و ۳۳۳ واحدی ثبت شد.

نکته جالب آغاز معاملات ، صف خرید سنگین بانک تجارت و معامله بیش از ۱٫۵ میلیارد سهم آن به رشد ۵ درصدی و به رغم افت قیمت سهام دو بانک ملت و صادرات است .

“وتجارت” دو روز پیش هم با بازگشایی نماد و تشکیل صف خرید بیش از ۱٫۵ میلیاردی ، رکورد دار شده بود.