به گزارش اقتصاد بازار، حمیدرضا پیرپیران مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان اظهار کرد: مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های توزیع نیروی برق در روزهای 29 و 30 آبان ماه به منظور سنجش میزان آمادگی پرسنل شاغل در صنعت برق ایران اجرا ‌شد، اصفهان نیز به عنوان یک بخش بزرگ و مهم در این مانور حضور پررنگ و جدی داشت.

وی ادامه داد: افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش قطعی برق، ارتقای سطح آمادگی پرسنل، کاهش خاموشی، استفاده هدفمند از اعتبارات، افزایش هماهنگی‌ها و... از اهداف برگزاری این مانور بودند.

پیرپیران با بیان اینکه مانور از ساعت 8 و 30 دقیقه روز پنجشنبه 29 آبان ماه آغاز شد، گفت: در طول اجرای این مانور، تعمیرات شبکه‌های برق مناطق شرق اصفهان و روستاهایی همچون کبوتر آباد، هرمز آباد و سایر روستاهای منطقه اجرا شد، در مجموع بیش از سه هزار و 500 مشترک در این مناطق تحت پوشش اجرای این مانور قرار گرفتند و به‌طورقطع از نتایج مثبت برگزاری مانور بهره‌مند می‌شوند.

وی به توضیح تعمیرات 35 کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در این مانور پرداخت و بیان کرد: بیش از 40 اکیپ شامل 120 نفر نیروی فنی مهندسی و کارشناس و همچنین 15 اکیپ به عنوان نیروهای پشتیبان در این مانور شرکت داشتند. مانور تعمیرات جهادی بر روی فیدر ۴ قلعه شور در محدوده برق منطقه ۹ شرکت توزیع برق اصفهان حدفاصل شهر بهارستان تا بخش کراج انجام شد که بر روی این فیدر (مسیر شبکه اصلی) ۹۵۰ کیلومتر طول شبکه فشار متوسط، ۲۴ کیلومتر طول شبکه فشار ضعیف، ۲۷۲ دستگاه پست هوایی و یک باب پست زمینی و بیش از ۳۵۰۰ مشترک قرار گرفته است.

پیرپیران افزود: با برنامه‌ریزی دقیقی که انجام گرفت، وظایف هر اکیپ به طور دقیق مشخص شد، نیروها در بخش‌های خطوط، پست‌ها و روشنایی‌ها تقسیم‌بندی شده و به انجام وظایف محوله پرداختند و خوشبختانه اهداف مورد نظر به طور دقیق محقق شد.

وی با بیان اینکه در طول اجرای این مانور، نصب و تجهیز شبکه به خوبی انجام شد، ادامه داد: طی دو روز برگزاری این مانور از ساعت 8 و 30 دقیقه تا 15 و 30 دقیقه تمامی فعالیت‌ها به طور دقیق انجام و رصد شد و اهداف مورد نظر تحقق یافت.

افلاکیان، هماهنگ کننده مانور تعمیرات شبکه های توزیع برق گفت: در برگزاری این مانور سازمان‌ها و نهادهایی همچون پلیس راهور و آتش‌نشانی نیز همکاری داشتند.

وی درباره نتایج برگزاری این مانور اظهار کرد: با سرویس شبکه و تعمیرات شکل گرفته در مناطق مورد نظر، میزان خاموشی به کمترین میزان می‌رسد، البته خوشبختانه با تلاش و برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته میزان خاموشی در مناطق مختلف اصفهان به کمترین میزان رسیده و با انجام این مانور نیز در مناطق ذکر شده، خاموشی به کمترین میزان خواهد رسید.

افلاکیان اظهار کرد: این مانور مناطق شرق اصفهان، جاده قلعه شور و پست بهارستان، روستاهای اطراف و جاده زیار را دربرگرفت و با تلاش تمامی عوامل دست‌اندرکار به خوبی برگزار گردید.

وی در پایان یادآور شد: برگزاری مانورها و هر اقدامی که شکل می‌گیرد، با این هدف است که خدمت‌رسانی به مشترکان به بهترین شکل ممکن انجام شود و رضایت حداکثری مردم را به دنبال داشته باشد که بطورقطع برای این هدف با تمام قدرت به این مسیر ادامه می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم عملکرد مطلوبی در تمامی بخش‌ها داشته باشیم.