به گزارش اقتصاد بازار، در بازدید رئیس و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان از مجموعه اپتیک، پیامد اقتصاد دانش بنیان در صنعت اپتیک، پزشکی و ریلی کاملا مشهود مطرح شد. در این زمینه، لزوم برندسازی، سرمایه گذاری و تمرکز بر بازارهای تجاری محصولات صنعت اپتیک را مطرح گردید.

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این بازدید، با ابراز قدردانی از دستاوردهای ارزشمند این مجموعه، اظهار کرد: بالندگی اقتصاد دانش بنیان در صنایع پزشکی، اپتیک و ریلی در شرایط تحریم، مشهود و قابل لمس است. همچنین ظرفیت بسیار مناسب این مجموعه برای مشارکت پذیری با سرمایه گذاران بخش خصوصی، با هدف توسعه فعالیت ها، قابل تامل است.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه، با ابراز امیدواری از ایجاد برقراری ارتباط موثر میان صنایع استان؛ اعم از صنعت فولاد و صنایع نفت و گاز در کنار صنعت تجهیزات پزشکی، اذعان داشت: انتظار می رود با ایجاد رابطه مؤثر بین صنایع، مجتمع اپتیک بتواند زیربناهای توسعه این حوزه را قوام بدهد.

گلشیرازی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ریلی و پزشکی بیان کرد: آنچه مهم است، ما شاهد یک تحول بنیادی و انتقال دانش در صنعت ریلی کشور هستیم و این اتفاق از منظرهای واگذاری طرح های سرمایه گذاری به این مجموعه، حمایت صنایع بالادستی، برند سازی برای حضور موثرتر در فضای کسب و کار و رسیدن به سهم مناسب در بازارهای تجاری داخلی و خارجی محصولات این صنعت بسیار لازم و مهم است.