دیدار وزیر دفاع با خانواده شهید فخری‌زاده
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز گذشته با حضور در منزل شهید محسن فخری‌زاده با خانواده ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش برنا، امیر حاتمی در حاشیه این دیدار، گفت: «همسر گرامی شهید عزیزمان تنها خواسته‌اش از ما این بود که اجازه ندهید راه ایشان بسته بماند. من هم با اطمینان عرض کردم که حتما همه ما به‌ویژه همکاران، همیاران و شاگردان زیادی که در مسیر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایشان تربیت کردند، این مسیر را با قوت، سرعت و با اطمینان ادامه خواهند داد».
سردار دهقان: باید رخنه را پیدا کرد
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی روز گذشته در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که آیا اطلاعات دانشمندان هسته‌ای زمانی درز پیدا کرد و به دست سرویس‌های جاسوسی رسید که در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفت؟ گفت: «نفوذ همیشه متصور است؛ اما اینکه بگوییم یک دستگاه به طور رسمی فعالیتی انجام می‌دهد که در قالب تبادل اسناد، افراد خود را معرفی کند، جفا در حق مسئولان است». سردار حسین دهقان افزود: «این عملیات هم دارای بخش انتحاری و انفجاری بوده و هم از سوی تروریست‌ها شلیک مستقیم گلوله صورت گرفته است. مسئولان باید این اتفاق را دقیق‌تر بررسی کنند و گزارش دهند. شهید فخری‌زاده کاملا حفاظت می‌شد و تیم حفاظت ایشان در سطوح بالای حفاظتی بود و خودروهای مناسب نیز در اختیارشان وجود داشت». او گفت: «درباره علت چرایی این اتفاق باید از این منظر سؤال شود که چرا در جاهایی از اشراف اطلاعاتی و امنیتی که امروز داریم، رخنه صورت می‌گیرد و امکان چنین عملیاتی در کشور به وجود می‌آید. اینکه از کجا این رخنه صورت می‌گیرد، موضوعی است که امروز مقامات مسئول باید جواب دهند. باید این شکاف و رخنه را پیدا کرد تا دیگر چنین مسئله‌ای تکرار نشود».
فرمانده سپاه: عاملان مجازات خواهند شد
فرمانده کل سپاه پاسداران در پیامی تأکید کرد قطعا عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد و راه شهید فخری‌زاده نیز پرشتاب‌تر از گذشته تداوم خواهد یافت. سرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا (ص)، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، نیز در پیام‌هایی شهادت فخری‌زاده را تسلیت گفتند.
مطهری: انتقام و قصاص در زمان مناسب
علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس دهم، نیز در توییتی نوشت: «ترور ناجوانمردانه دکتر محسن فخری‌زاده علاوه بر ضربه‌زدن به صنعت هسته‌ای کشور، با هدف کشاندن ایران به درگیری در منطقه در زمان باقی‌مانده از ریاست ترامپ انجام شد تا راه تفاهم دولت آینده آمریکا با ایران بسته شود. انتقام از نتانیاهو و قصاص ترامپ را به زمان مناسب موکول کنیم».
تسلیت مقامات
امیر‌حسین قاضی‌زاده‌هاشمی نایب‌رئیس اول مجلس، علی نیکزاد نایب‌رئیس دوم مجلس، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، حزب اتحاد ملی، حزب مردم‌سالاری، مجمع روحانیون مبارز و جبهه پایداری در پیام‌های جداگانه ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کردند. جمعی از طلاب و استادان حوزه علمیه قم نیز روز گذشته در اعتراض به ترور شهید محسن فخری‌زاده تجمع اعتراضی برگزار کردند.