پل آفتاب که با تلاش شبانه روزی کارشناسان و مدیران شهری، درحدود 10 ماه ساخته شد و در اختیار مردم اصفهان قرار گرفته بود، بصورت رسمی با حضور محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور بهره برداری شد.

با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، استاندار اصفهان، شهردار و فرماندار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر و مدیران استانی و شهری، پل آفتاب که در مجاورت رینگ حفاظتی شهر اصفهان و بر روی بزرگراه شهید اردستانی قرار دارد، بصورت رسمی در هفتادمین برنامه "اصفهان در مسیر امید" بهره برداری شد.

این پل اتصال دهنده ترافیک خیابان های آسمان و تابان به حلقه حفاظتی ترافیکی اصفهان و یکی از نقاط مهم این حلقه حفاظتی است. هم اکنون عملیات احداث محور اتصال دهنده پل آفتاب و پل های شهید سلیمانی در کنار کارخانه قند اصفهان به عنوان نقطه صفر حلقه حفاظتی شهر اصفهان در حال اقدام است و عملیات احداث در حال پیشرفت است.

با احداث این محور، ترافیک خیابان های آسمان و تابان به صورت مستقیم به حلقه حفاظتی ترافیکی متصل شده و مسیر خود به سمت جنوب اصفهان (جاده شیراز) و یا شرق اصفهان (جاده نائین و یزد) را ادامه می دهد. این حلقه با تسهیل هدایت ترافیک خودروهایی که قصد ورود به اصفهان را ندارند، کاهش بار ترافیکی شهر، کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و افزایش ایمنی شهروندان را به همراه دارد.

آرام سازی ترافیک، صرفه جویی در وقت و هزینه مردم

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در افتتاح پل آفتاب با اشاره به اینکه احداث این پل در راستای سلامت و ایمنی شهروندان اقدامی ارزنده است، اظهار کرد: باز کردن گره های ترافیکی شهر نشان دهنده اهمیت دادن مدیریت شهری به مسئله محیط زیست است.

وی ادامه داد: باید مدیریت ها به گونه ای عمل کنند تا تردد خودروها کاهش پیدا کرده و شاهد هوای پاک بمنظور حفظ سلامت مردم باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: در کلانشهرهایی مانند اصفهان، شیراز و تبریز با توجه به جمعیت شهرها، وقت مردم بسیار ارزشمند است به همین سبب باید توسعه شهرها باهدف صرفه جویی در وقت و هزینه مردم باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات شهرداری اصفهان در جهت کاهش اتلاف وقت و هزینه مردم بوده است، گفت: شهر اصفهان به دلیل واقع شدن در چهارراه ترانزیتی کشور، نیاز به احداث حلقه های حفاظتی و ترافیکی دارد تا خودروهایی که ضرورتی برای حضور و عبور در شهر ندارند، وارد شهر نشوند؛ این اقدام ترافیک را آرام کرده و سلامت مردم را افزایش می دهد.

واعظی با تحسین همدلی و انسجام بین مدیران شهری و استانی در اصفهان، اظهار کرد: فضایی در استان اصفهان ایجاد شده است که همه مسئولان در محیطی همدلانه کار می کنند و این موضوع در استان بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

وی ابراز امیدواری کرد که با سیاست هایی که شهردار اصفهان برای آینده شهر ترسیم و تدوین کرده است، مسیر توسعه در این شهر متوقف نشود. زیرا لیاقت مردم این شهر، اجرای طرح هایی در سطح ملی و استانی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: امروز علاوه بر چنین طرح هایی، اصفهان در حوزه فرهنگ و اقتصاد هم پیشرو است.

احداث رینگ چهارم شهر اصفهان از سخت ترین نقطه آغاز شد

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان با اشاره به اینکه این نقطه در شمال شرق اصفهان واقع شده و افتتاح چنین پروژه ای مطالبه و آرزوی 30 ساله مردم چند منطقه بوده است، اظهار کرد: این اقدامات بخشی از حلقه 80 کیلومتری چهارم ترافیکی شهر اصفهان است که 50 کیلومتر آن در حریم و محدوده شهر اصفهان واقع شده است.

وی ادامه داد: این بخش از رینگ چهارم در شرق اصفهان، سانت به سانت از مردم خریداری و ساخته شده است و یکی از سخت ترین نقاط برای کار اجرایی و آزادسازی است که از دو روستا نیز عبور می کند.

وی افزود: پل آفتاب قرار بود ظرف 18 ماه ساخته شود اما با کار شبانه روزی این طرح را در 10 ماه به پایان رساندیم.

نوروزی با اشاره به اینکه رینگ چهارم تا هفت کیلومتر بعد از پل آفتاب و تا محدوده کارخانه قند امتداد دارد، اظهار کرد: تاکنون 5 کیلومتر از این 7 کیلومتر از سوی شهرداری آزادسازی شده است و هم اکنون 5 پل پروژه شهید سلیمانی به همراه پل های قهجاورستان و بهاران در حال ساخت است.

وی، اعتبار صرف شده در این پروژه را 200 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: انتظار داریم تا پایان اسفندماه سال جاری و کمتر از 21 روز دیگر پل سردار شهید سلیمانی نیز بهره برداری شود.  

وی با اشاره به اینکه آنچه به مردم اصفهان قول داده بودیم، یکی پس از دیگری محقق شد، گفت: برای این اقدام، از سخت ترین نقطه پروژه را آغاز کردیم و سخت ترین نقاط را ساختیم که در صورت توافق با ارتش برای ادامه مسیر رینگ، انقلاب عمرانی در شهر شکل می گیرد.  

نوروزی در پایان از افتتاح سالن گلستان شهدای اصفهان و تقدیم آن به خانواده معظم شهدا با فرمان رئیس جمهور در آینده نزدیک خبر داد.