به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر با اشاره به عملکرد معاونت عمران شهری شهرداری اصفهان در دو بازه زمانی مهر 96 تا مهر 97 و از مهر97 تا مهر 98 اظهار کرد: در بازه نخست این دو ساله قراردادهای منعقد شده 433 مورد با مبلغ 110 میلیارد تومان بوده است که قراردادها در بازه زمانی دوم رشد قابل توجهی داشت و به تعداد 510 قرار داد با 480 میلیارد تومان اعتبار رسیده است. وی ادامه داد: در سال اول 421 قرارداد با 107 میلیارد تومان و در سال دوم 492 قرارداد با مبلغ 472 و نیم میلیارد تومان، انجام شد و آغاز به کار کرد. 

معاون عمرانی شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در سال اول 529 قرارداد و در سال دوم 389 قرارداد تحویل موقت شد، گفت: مبلغ قراردادها نیز به ترتیب 200 و 187 میلیارد تومان بوده است. وی ادامه داد: 720 قرارداد در سال اول با 340 میلیارد تومان و در سال دوم هم 507 قرارداد با 283 میلیارد تومان تحویل قطعی شده است.

مظفر افزود: در پروژه های شاخص با بیش از یک میلیارد تومان هم در سال اول ۱۷ پروژه شاخص با 57 میلیارد و 300 میلیون تومان و در سال دوم 58 قرارداد با مبلغ 395 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار، عقد قرارداد شد. وی با بیان اینکه یکی از اهداف معاونت عمران که در راستای انجام سیاست های کلان مدیریتی است، اجرای بزرگترین پروژه شهر بعد از قطار شهری یعنی حلقه حفاظتی است، اظهار کرد: علی رغم اینکه اجرای این پروژه چندین سال در شهرداری اصفهان مطرح بود اما در این دوره از مدیریت شهری، توجه ویژه ای به آن شد و بالاخره کلید خورد و با پیگیری های معاونت عمران به عنوان مدیریت حلقه حفاظتی و حمایت های شهردار، معاونت ها و شورای شهر یک جهش فوق العاده را در سال 97 نسبت به 96 و در سال 98 نسبت به سال 97 در شروع عملیات حلقه حفاظتی شاهد بودیم. 

معاون عمران شهری شهردار اصفهان افزود: یک معضل 20 ساله در شمال شرق اصفهان و در خیابان هایی مانند بعثت، چهارراه عاشق اصفهانی و میدان جوان وجود داشت که تصادفات زیاد، ترافیک سنگین و آلایندگی زیادی به بار آورده بود. بر همین اساس طرح حلقه حفاظتی، اولویت بندی و ساخت حلقه حفاظتی در این بخش شهر از اولویت مصوب برخوردار شد و ساخت ادامه بلوار فرزانگان و اتصال به حلقه حفاظتی در منطقه 14 که 1.5 کیلومتر از حلقه حفاظتی در این منطقه واقع شده تا بزرگراه شهید اردستانی، در دستور کار قرار گرفت. 

مظفر تصریح کرد: احداث تقاطع آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی و ادامه، مسیر بین بزرگراه شهید اردستانی و خیابان جی در مجاورت کارخانه قند شامل تقاطع بزرگ نصف جهان، مجموعا حدود 9 کیلومتر از حلقه حفاظتی است که اولویت اجرا دارد. وی افزود: در برنامه سال 98 و 99 قرار است، مسیر 9 کیلومتری حلقه چهارم حفاظتی تمام شود.

 

برنامه ریزی برای

اولویت های رینگ حفاظتی

وی ادامه داد: تکمیل تقاطع بلوار رضوان یکی از پروژه های حلقه حفاظتی است و زمانیکه پروژه بزرگ نمایشگاه بین المللی اصفهان افتتاح شود، ساخت این تقاطع دسترسی به محل جدید نمایشگاه را تسهیل می کند. این طرح نیز به تازگی آغاز شده و حدود 8 درصد پیشرفت داشته است. مظفر گفت: جلسات با ارتش برای آزادسازی های حلقه چهارم حفاظتی و برنامه ریزی برای انجام اولویت دوم و سوم حلقه نیز هم اکنون در حال پیگیری است. 

 

سناریوهای مختلف

برای مرکز همایش های بین المللی

مظفر در مورد مرکز همایش های بین المللی اصفهان نیز تصریح کرد: این طرح از سال 90 آغاز شده و به تناسب بودجه سالانه پیش می رفت، در سال 97 با تدکید ویژه دکتر نوروزی، شهردار اصفهان تصمیم گرفته شد این طرح با سرعت ادامه پیدا کند. بر همین اساس درصد پیشرفت نسبت به قبل سه برابر شد. امیدواریم با تامین اعتبار و پیش بینی های لازم برای برداشتن موانع و مشکلات تا پایان سال 99 قسمت سالن، محوطه و تاسیسات این پروژه را به بهره برداری برسانیم. وی افزود: موضوع مهم این پروژه بهره برداری از آن است که شهردار و شورای شهر دستوراتی در این رابطه داده و سیاست گذاری کرده اند. وی افزود: این طرح تاکنون 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تامین اعتبار آن بر عهده منطقه شش است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه کل مساحت طرح 71 و نیم هکتار است، ادامه داد: هزینه ای که تاکنون برای این طرح صرف شده 300 میلیارد تومان است و پیش بینی می شود 350 میلیارد تومان دیگر اعتبار برای تکمیل نیاز داشته باشیم.  وی در پاسخ به پرسشی در مورد کاربری این پروژه بعد از بهره برداری تصریح کرد: سناریوهای مختلفی برای بهره برداری از این پروژه پیش بینی شده چراکه هزینه های زیادی صرف شده و هزینه زیادی هم برای نگهداری نیاز دارد. مظفر افزود: اکنون اگر این پروژه را رها کنیم اشتباه است، باید یک بهره بردار به میدان بیاید و این طرح را به بخشی از برند اصفهان تبدیل کند. اجلاس سران هر چند سال یک بار برگزار می شود و اختصاص این مکان صرفا به برگزاری اجلاس سران اشتباه است.