شهربانو امانی در تذکری در جریان یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران به شهردار تهران تذکر داد.

او با اشاره به ارائه‌ی گزارش تفریق بودجه سال ۹۳ شهرداری تهران گفت: تذکر من درباره ابهام در واگذاری زمین به موسسات متعدد است. پس از قرائت گزارش حسابرس منتظر جواب شهرداری بودیم که بدانیم برای موارد تخلف چه اقدامی کرده است.

امانی افزود: در تفریق بودجه اعلام شد۶۰ میلیارد ریال کمک به موسسه خیریه امام رضا پرداخت شد و علاوه بر آن قطعات متعددی زمین نیز احصا شده است. همچنین سعی کردند در تهران یک بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب به نام پروفسور سمیعی بسازند.

وی با طرح چند سوال ادامه داد: آیا براساس ضوابط طرح جامع و تفصیلی این واگذاری‌ها انجام شد؟ آیا واگذاری زمین به موسسه مذکور قانونی بوده است؟

امانی خاطرنشان کرد: سواستفاده از نام بزرگان و افراد معتبر که شهرت جهانی دارند برای رسیدن به احکام ناثواب چه توجیهی دارد؟ و امیدوارم برای رسیدگی به این پرونده شهردار تهران گزارشی ارایه دهد.

تذکرمان خطاب به شهرداری است چرا که در گزارش تفریغ بودجه اعلام شد که ۶۰ میلیارد تومان به یک خیریه متوسل به امام‌رضا پرداخت شده و قطعاتی زمین نیز به مساحت ۷۰ هزار مترمربع به این خیریه واگذار شده تا سعی کنند در تهران بیمارستان مغز و اعصاب به نام پرفسور سمیعی بسازند که بعدا این پرفسور به ایران آمد و بعد با دلگیری گذاشت و رفت. آیا این واگذاری براساس طرح تفصیلی و جامع و کمیسیون ماده پنج بوده است؟ آیا واگذاری ۱۰ فقره زمین طبق قانون بوده است؟

وی در ادامه با بیان اینکه جای سوال است که آیا سوءاستفاده از نام اساتید معتبر که شهرت جهانی دارند، ‌ درست است؟ گفت: آیا واگذاری‌هایی که از سوی شهرداری وقت انجام شد، عادلانه بوده است؟

در ادامه ابراهیم امینی - نایب رئیس شورا نیز گفت: بودجه تلفیق ۹۳ توسط حسابرس بررسی و ۳۳ مورد تخلف مشخص شد و آن را به شهرداری ارجاع داده‌ایم تا پس از بررسی اعلام کند که آیا این تخلفات در مراجع قضایی یا سیستم تخلفات اداری بررسی شده است؟ البته شش ماه به شهرداری فرصت داده شد و جلسات مشترکی را نیز در این زمینه برگزار کردیم.در ادامه امینی، نایب رییس شورای شهر اظهار داشت: گزارش تفریق سال ۹۳ که ۳۳ مورد تخلف در آن مشخص شده است، قرار شد حوزه‌های مختلف مدیریت شهری آن‌را بررسی و اعلام کنند که این موارد آیا باید توسط مراجع قضایی رسیدگی کنند یا خیر.

او ادامه داد: ۶ ماه فرصت پیش‌بینی کردیم که این گزارش آماده شود و کمیسیون نظارت و حقوقی به عنوان ناظر بر عملکرد آن‌ها نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: جلسات مشترکی داشتیم و مقرر شد این گزارش تهیه شود و براساس مصوبه به مراجع ذی ربط ارائه شود.
 
منبع: ایلنا