پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: یکشنبه 24 آذر 1398, 17 ربیع‌الثانی 1441, Sunday 15 December 2019
افت تولید خودروهای تجاری در ۶ ماه اول سال جاری چشمگیر است

وضعیت تولید تجاری‌سازان کشور به هیچ وجه مساعد نیست، این مساله تبدیل به بار مضاعفی بر دوش شرکت‌های اصلی شده است. در حال حاضر ایران‌خودرو و سایپا با زیان انباشته هنگفتی روبه‌رو هستند که بخشی از این زیان به دلیل وضعیت آشفته تجاری‌سازان زیر مجموعه این شرکت‌ها است. آنچه مشخص است تجاری‌سازان در زمان طلایی برجام نیز نتوانستند طبق انتظاراتی که فضای حاصل از توافق جامع هسته‌ای برای شرکت‌های خودروساز ایجاد...
طبق قانون هوای پاک، فروش خودرو از سال ۹۹ ملزم به رعایت استاندارد یورو ۵ است

در حالی خودروسازان داخلی اقدام به پیش‌فروش محصولات خود با موعد تحویل سال آینده کرده‌اند، که سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید این اقدام در تضاد با قانون هوای پاک است.
یک کارشناس از وجود کد تعرفه ساختگی در آمار واردات خبر داد:

این قطعات بیشتر از منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم به کشور وارد شده که از تخفیفات ویژه عوارض ورودی و مالیاتی هم برخوردار بوده است. به گفته او در سال ۹۷ دومیلیاردو ۷۳۰ میلیون دلار خودروی آماده با عنوان قطعات منفصله به کشور وارد شده است.
روز گذشته قیمت میلگرد بالای ۵ هزار تومان هم در بازار آزاد شنیده شد؛ گویی بازار تمام تلاش خود را به‌کار گرفته بود تا به این نرخ دست‌ یابد.

برخی مسئولان به طریق «پیشامشروطه» فکر می‌کنند
یک کشاورز می‌گوید: کشاورزی ما از دو جهت رنج می‌برد یکی از عدم اصلاح بذر و کود و نبود نوآوری‌های فنی در بخش کشاورزی و دیگر نبود الگوی کشتی مشخص مبتنی بر استانداردهای روز. بسیاری از محصولاتی که از کشور ما صادر می‌شود از طرف کشور واردکننده بازگرداننده می‌شود چرا که مصرف کود و سم ما طبق هیچ استانداردی نیست.
دانیال زاده به کشور بازگردانده شد

رسول دانیال زاده مشهور به «سلطان فولاد» که از کشور فرار کرده بود دستگیر و به کشور بازگردانده شد.
اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سال ۹۵ بود که خبر دستگیری یک ابر بدهکار بر سر زبان‌ها افتاد. در ابتدا نام این فرد «ر. د» مطرح شده بود، اما با کمی بررسی دقیق‌تر مشخص شد نام دقیق وی رسول دانیال زاده است.
در نشست مشترک مدیر کل فنی و حرفه ای استان با شرکت آجرنماچین مطرح شد؛

در نشست مشترک مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با مدیریت شرکت آجرنماچین بر ایده «آموزش دوگانه» به منظور تلفیق مهارت و علوم فنی ومهندسی و تربیت نیروی کار آماده برای حضوردر صنعت تاکید شد.
آیا واگذاری هپکو به بخش خصوصی مشکلات کارخانه را رفع می‏ کند؟

هپکو در سال ۱۳۸۵، در‏حالی‏که مسیر توسعه را با قدرت در پیش گرفته بود، با قیمتی بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال در فهرست شرکت‏های قابل واگذاری دولت قرار گرفت تا سازمان خصوصی‏سازی آن را به بخش خصوصی واگذار کند، اما شرایط به نحوی پیش رفت که هپکو از عرش به فرش افتاد.
عضو اتحادیه سندیکای آسانسور و پله برقی استان اصفهان:

عضو اتحادیه سندیکای آسانسور و پله برقی استان اصفهان با تاکید بر اینکه به جرات می توانیم بگوییم که اصفهان رتبه اول را در استاندارد سازی و رعایت اصول استانداردهای آسانسور دارد گفت: شرکت های بازرسی در اصفهان توانمند هستند و سازمان استاندارد هم کنترل می کند و بازرسی های سخت گیرانه ای دارد که شرکت های آسانسوری عملکرد مناسبی داشته باشند.
نگاهی به بازار مدیریت پسماند در کشور؛

برخلاف عقیده عموم، تراز چرخه مالی پسماند در ایران مثبت نیست!
طلا به معني فلزي ارزشمند است كه تجلي ماندگاري، كميابي و زيبايي ست؛ اما اصطلاحاتي چون طلاي سياه براي نفت و طلاي سرخ براي زعفران نمودي از ارزش زياد اين مواد دارد. اما اصطلاح متناقض طلاي كثيف، جالب و محصول قرن اخير است. میانگین میزان تولید زباله در شهرهای بزرگ کشور حدود 900 گرم در روز است درحالی‌که میانگین جهانی حدود 450 گرم است. در شهرهای توسعه‌یافته این میزان 300 گرم است یعنی ما 3 برابر...

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط‌زیست هوا: موضوعی که بیشتر خودروهای داخلی را از انطباق با سطح یورو٥ ناتوان کرده «سیستم عیب‌یابی خودرو» است که در استاندارد یورو٥ پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر است
اسفند ٩٨ پایان خط خودروهایی است که استاندارد آلایندگی یورو٤ دارند و قرار است بالاخره قانون هوای پاک به کمک کم‌کردن آلودگی هوا بیاید؛ با خارج‌کردن خودروهای غیراستاندارد از چرخه آلودگی.
تامین مالی بنگاه‌ها تا پایان شهریورماه رصد شد

شعاع استانی پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در نیمسال نخست سال جاری بررسی شد. براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۶ماه اول امسال از مجموع درخواست‌های ثبت‌شده برای وام تولید، به‌ترتیب استان‌های «سمنان»، «مازندران»، «تهران»، «خراسان رضوی» و «قم» بیشترین دریافت تسهیلات را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.
ایران از نظر ارزش دلاری استخراج‌های معدنی در رتبه ۷ جهان قرار دارد

چین بزرگترین کشور معدنکار در جهان است و ایران در رتبه دهم جهان قرار دارد. ایران از نظر ارزش دلاری استخراج‌های معدنی نیز در رتبه ۷ جهان، بعد از کانادا و قبل از هندوستان قرار دارد.
در حالی که تا کنون توضیح مشخصی از سوی وزیر صمت در توجیه سازوکار قانونی ترخیص ۱۰۰۰ دستگاه خودروی متعلق به یک شرکت داده نشده، ورود نهادهای نظارتی می‌تواند ابهامات این پرونده را بر طرف کند.
ارائه آخرین دستاوردهای آجرنماچین در نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹ تبریز؛

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، از روز دوشنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با حضور جمعی از مقام های کشور استانی آغاز به کار کرد.
با حمایت ذوب آهن اصفهان انجام شد:

با حمایت ذوب آهن از اپلیکیشن و سایت معدن مارکت در نمایشگاه ایران کانمین 2019 رونمایی شد .
مدیر کل بازرگانی داخلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد :

نشست تعاملی با حضور سید رضا سادات حسینی مدیرکل راه آهن استان اصفهان،احمدی رییس گروه بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی،مهندس مهرداد تولائیان معاون بهره برداری شرکت، مهندس حسن محمدی مدیر خرید مواد اولیه و انرژی و تنی چند از دیگر مسئولین راه آهن و ذوب آهن،سه شنبه سی ام مهرماه با هدف بهبود همکاری ها در زمینه حمل و نقلی ریلی مواد اولیه و محصولات در دفتر معاونت بهره برداری برگزار شد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور :

دکتر خیرا... خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور پس از تحویل نخستین محموله ریل ملی و ارسال به خطوط آماده ریل گذاری گفت : برای انعقاد قراردادهای دوم و سوم ریلی با ذوب آهن اصفهان که در ساخت خطوط دیگرمان به آن احتیاج داریم، آماده هستیم.
« اتوماتیو نیوز» رضایت‌ مشتریان از ۲۰ برند خودرو را بررسی کرد

بنابر نظرسنجی‌هایی که توسط سه موسسه معتبر آمریکایی از میزان رضایت‌مندی مشتریان نسبت به برند خودروها در سال ۲۰۱۹ انجام شده است، ژاپنی‌ها از دیگر رقبای خود سبقت گرفته‌اند و در جایگاه اول تا سوم برترین برندهای خودرویی، حداقل یک برند ژاپنی به‌چشم می‌خورد. براساس این رده‌بندی برندهای لکسوس، ولوو، سوبارو، لینکلن، آئودی، هوندا و تویوتا در رتبه‌های برتر جدول بیست‌تایی قرار دارند و البته برند معتبر نیسان...
دولت اتریش با استفاده از برنامه‌های راهبری وزارت فدرال اقتصاد و دیجیتال سازی اتریش توانسته است تا شرایط مناسبی را برای محصلین و دانشجویان و همچنین مشاغل و کارفرمایان جهت ارتباط مستقیم میان مدرسه، دانشگاه و بازار کار فراهم آورد تا نیروی کار متخصص در هر سطحی بتواند با کمترین هزینه زمانی، در مشاغل مورد نیاز آغاز به کار کند.

آخرین اخبار