پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: شنبه 2 شهریور 1398, 22 ذی‌الحجه 1440, Saturday 24 August 2019
کارشناس واحد متالورژی مطرح کرد:

کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه از تولید محصولات سرد نوردیدۀ سخت و نیمه‌سخت مورد درخواست شرکت‌های خودروسازی کشور در شرکت فــولاد مبارکه خبر داد.
مدیرعامل فولاد سنگان مطرح کرد:

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به فعالیت های اجتماعی فولاد مبارکه و فولاد سنگان به ویژه ساخت مدرسه در مناطق محروم گفت: برای امسال برنامه احداث ۷ مدرسه را در دستور کار داریم که تا اول مهر بخش زیادی از آنها به مرحله نهایی می رسد. دکتر علی امرایی، تاکید کرد: ما سرعت را فدای کیفیت نمی کنیم چراکه قرار است فرزندان ایران زمین در زیر این سقف ها، مشغول به تحصیل باشند. لذا تلاش شده با کیفیت ترین مدارس و...
با کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت فولاد سنگان افتتاح شد؛

فولاد سنگان استانداردهای محیط زیستی را به خوبی رعایت کرده است
با حضور محمود نگهبان نماینده مردم خواف در مجلس شورای اسلامی و دکتر رسولی معاون استاندار و نیز جمعی از مدیران و معاونان فولاد مبارکه پروژه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت آتیه فولاد سنگان افتتاح شد. در مراسم افتتاح این پروژه، حسین کفعمی اعلام کرد، پروژه بنتونیت سنگان با سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد تومانی و ظرف تنها ۴ ماه به بهره برداری رسید و محمدیاسر طیب نیا از آمادگی فولاد مبارکه برای سرمایه‌گذاری در...
معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه مطرح کرد:

رشد ١٣٠ درصدی سود خالص فولاد مبارکه نوید بخش سالی پرسود برای سهامداران است
معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان معتقد است، در سال ۹۷ با افزایش تقاضای داخلی برای محصولات شرکت مواجه بودیم به همین دلیل میزان فروش صادراتی با کاهش همراه بود. طهمورث جوانبخت، در این گفت وگو به جزئیات تولید و فروش، سودآوری، بهره وری و بازدهی سرمایه فولاد مبارکه اصفهان و همچنین به بازدهی سهام و برنامه های جدید این شرکت بزرگ فولادی پرداخته است.
سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) اعلام کرد: در بهار امسال پنج میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۱۱ تن شمش تولید شد که از این رقم سه واحد اصلی ۷۶.۲ درصد کل تولید را به خود اختصاص دادند . براساس جداول منتشر شده، شمش تولیدی فولاد مبارکه و واحد های وابسته (سبا و هرمزگان) در سه ماهه نخست امسال در مجموع به رقم ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۷۱ تن رسید که ۴۵٫۴ درصد کل شمش تولیدی این دوره را در بر گرفت.
اولین اجلاس نماز شرکت فولاد مبارکه با حضور فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان مبارکه، مدیرعامل فولاد مبـــــارکه، حجــــت‌الاسلام راستـــگو، جمعی از ائمۀ جمعه و جماعات شهرستان و مدیران و کارکنان فولاد مبارکه برگزار شد.
مهندس فرزاد ارزاني مديرعامل شركت فولاد هرمزگان به همراه مديران و معاونين اين شركت با حجت الاسلام والمسلمين عبادي زاده نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ديدار و گفتگو کرد.
نمایندۀ ولیفقیه و امامجمعۀ اصفهان عنوان کرد:

آیـت‌الله سیــد یـوســف طباطبایی‌نژاد نماینــــدۀ ولی‌فقیـــه و امام‌جــــمــــعۀ اصفــــهان در دیدار مدیرعامل فولاد مبارکه با ایشان تصریح کرد: تلاش مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه در تولید و رفع وابستگی به بیگانگان قابل‌تقدیر است.
در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان مطرح شد:

فولاد مبارکه، تمام توان خود را برای بهره برداری از کارخانه الکترودگرافیتی اردکان به کار می گیرد
در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال با عنوان «رونق تولید» و همچنین تاکید وزیر محترم صنعت، معدن تجارت بر توجه به تولید ملی، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان بازدید و عملیات اجرایی این کارخانه مهم و استراتژیک را از نزدیک پیگیری نمود. مدیرعامل فولاد مبارکه در جریان این بازدید گفت: فولادمبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی...
معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه:

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالیانه فولاد مبارکه با اشاره به اینکه مصارف ما بیش از منابع ما است و به همین خاطر برای حل این مساله واردات را در مقابل صادرات قرار دادیم و به رفع ۷۰ درصد از تعهداتمان رسیدم اظهار داشت:در سال گذشته، فولاد مبارکه با توجه به رشد قابل توجه سودآوری و بهره برداری از طرح های توسعه و با وجود تحریم ها توانست موفقیت های خوبی کسب کند .
مدیر امور سهام و مجامع فولاد مبارکه مطرح کرد:

مدیر امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه گفت: اگر کسی ادعا می‌کند که قیمت سهام دست‌کاری می‌شود باید مدرکی ارائه کند که فرد حقیقی یا حقوقی مشخصی در حال دست‌کاری قیمت است و فقط با ارائه مدرک می‌توان چنین ادعایی را مطرح کرد.
افزایش 11 درصدی تولید محصولات سرد در فولاد مبارکه

تولید محصولات سرد در شرکت فولاد مبارکه اصفهان 11 درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان عنوان کرد:

در سال جاری درآمد حاصل از فروش محصولات در فولادمبارکه بیش از دو برابر رشد داشته است .
نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید ۲۷ تا ۳۰ تیر در تهران برگزار شد تا فرصتی برای تولیدکنندگان در راستای رونق تولید داخل باشد. این نمایشگاه در راستای اهداف و برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و در جهت تعمیق ساخت داخل و رونق تولید است. در این نمایشگاه صنایع گوناگونی ازجمله صنایع معدنی (فلزی و غیرفلزی) داشتند تا به معرفی توانمندی‌ها و نیازهای خود در زمینه بومی‌سازی بپردازند.
مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان برگزار شد . جهانگیر وکیلی، رئیس هیئت مدیره این شرکت، ضمن عرض خیر مقدم به شهرام عالیوند، از خدمات ارزنده و دستاوردهای عزیز قنواتی در تمامی زمینه ها از جمله هماهنگی مستمر با ذی نفعان و هلدینگ فولاد مبارکه و احداث و اتصال حمل و نفل شرکت به شبکه ریلی تقدیر و تشکر نمود و رسیدن به تمامی این موارد را در سایه تدابیر، استفاده از کلیه ظرفیتها و فرصتها...
معاون امور معادن وزارت صمت در بازدید از غرفۀ فولاد مبارکه در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گفت: در سال رونق تولید، خام فروشی مواد معدنی به نفع صنعت نیست . جعفر سرقینی، ضمن قدردانی از عملکرد مثبت این شرکت در افزایش تولید و گسترش بازارهای صادراتی، گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در حوزۀ صنایع بزرگ کشور باید تداوم داشته باشد. اگر عمل به ساخت داخل پیگیری شود، صنعت کشور، علاوه بر...
مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزارشد؛

عظیمیان: بازده سهام فولادمبارکه از ارز و سکه بیشتر بود
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان مربوط به دوره مالی منتهی به 97.12.29 با حضور 84/88 درصدی سهامداران، اعضای هیات مدیره شامل دبیر مجمع، معاون اقتصادی و مالی، حسابرس، نماینده بورس و ناظران مجمع برگزار شد و با تصویب صورت های مالی شرکت در سال مالی 97، سود تقسیمی برای هر سهم، 300 ریال تعیین شد.
در همایش بهرهوری فولادمبارکه عنوان شد؛

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه در بیست‌و‌ششمین همایش بهره‌وری شرکت با ارائۀ گزارشی از عملکرد و وضعیت بهره‌وری کارکنان و تجهیزات در سال 97 گفت: سال گذشته علی‌رغم همۀ محدودیت‌ها، از تمامی جهات برای فولاد مبارکه سال پرخیروبرکتی بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان افتتاح نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، ضمن بازدید از غرفۀ فولاد مبارکه گفت: در جنگ اقتصادی کشور، نقش فولاد مبارکه بسیار مهم بوده است.
مدیرعامل فـولاد مبارکه در بیست‌و‌ششمین همایش بهره‌وری شرکت گفت: خون توسعه و بهره‌وری همیشه در رگ‌های فولاد مبارکه جاری بوده و امروز با در نظر گرفتن محدودیت‌ها، بیش از هر زمان دیگر به ارتقای هدفمند این دو مقولۀ مهم نیازمندیم. مهندس عظیمیان تصریح کرد: تاکنون این مجموعۀ عظیم با تولید انواع ورق‌های فولادی نیاز کشور را تأمین کرده است؛ اما از این پس، صرفا تولید ورق هدف فولاد مبارکه نخواهد بود، بلکه...