پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: یکشنبه 1 اردیبهشت 1398, 15 شعبان 1440, Sunday 21 April 2019
عضو هیات مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه سیل تأثیر قابل توجهی بر تولید فولاد کشور نخواهد داشت، گفت: این تاثیر زیاد نخواهد بود به طوری که ممکن است حدود 300 هزار تن از تولید 25 میلیون تنی فولاد را تحت تاثیر قرار دهد.
در نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، شرکت فولاد مبارکه دیدگاه‌ها و خط مشی این شرکت در حوزه محیط زیست، اقدامات انجام گرفته برای حفظ محیط زیست از جمله کمک به گسترش فضای سبز، تجهیزات کنترل آلودگی هوا و پایش آنلاین را به نمایش گذاشت. هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، در سالی که به نام رونق تولید مزین شده است با هدف معرفی اهمیت و جایگاه موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در تداوم و رونق تولید برگزار ‌شد.
در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی فولاد مبارکه کمک ۳۸ میلیارد تومانی به آسیب دیدگان سیل استانهای کشور صورت گرفت.
چند پرسش مهم پیرامون بازار فولاد؛

آیا روند رکود و تورم در بازار فولاد در حال شکل‌گیری است؟
صادرات در بازار فولاد یکی از عوامل مهم در جهت سرعت‌بخشی به روند تعادل در این بازار شناخته می‌شود، هرچند حجم صادرات در بازار فولاد طی سال ۹۷ با کاهش مواجه نشد؛ اما سرعت‌گیرهایی در این بازار وجود دارد. دنیای اقتصاد، در گزارشی به سه عامل اثرگذار تحریم، دست‌اندازهای دولتی و ناکارآمدی‌های مدیریتی و اجرایی که به‌طور کلان بر محیط صنعت فولاد اثرگذار است پرداخته و نقش هریک از آنها را بررسی می کند.
نمایندۀ ولی فقیـــه در استـــان اصفهــــان عنوان کرد:

هم زمان با نخستین روزهای کـــاری ســـال جدیـــد، حمیـــدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، طی برنامه های جداگانه با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نمایندۀ ولی فقیـــه در استـــان اصفهــــان و امــــام جمعۀ شهــــر اصفهـــــان و حجت الاسلام موسوی امام جمعه مبارکه دیدار و گفت وگو کرد.
رکورد جهانی کاهش مصرف آب در فولادمبارکه ثبت شد؛

کارکنان بلندهمت مجتمع فولاد سبا در سال 1397، در اولین سال بهره‌برداری از توسعه‌های انجام‌گرفته با افزایش بهره‌وری در تجهیزات و نیروی انسانی توانستند با تولید یک‌میلیون و 194 هزار و 608 تن کلاف گرم، به رشد تولید 54 درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال قبل دست یابند.
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولاد مبارکه گفت: اجرای پروژه‌های متعدد در فولاد مبارکه در زمینۀ بهینه‌سازی مصرف انرژی و آب شرایطی فراهم کرده است که مصرف آب این شرکت از میانگین مصرف جهانی کمتر و در زمینۀ مصرف انرژی در واحد گندله‌سازی یک الگوی جهانی باشد. جواد نیلی با اشاره به اقدامات فولاد مبارکه در راستای استفادۀ بهینه از انرژی گفت: در شرکت فولاد مبارکه از گاز مصرفی در ناحیۀ آهن‌سازی به‌منظور...
توسط ناوگان ترابری سنگین شرکت فولاد مبارکه انجام شد؛

در پی جاری شدن سیل در استان‌های گلستان و لرستان، مدیران و کارکنان شرکت فولاد مبارکه دوشادوش سایر هم‌وطنان شریف ایران با ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به یاری سیل‌زدگان این استان‌ها شتافتند.
رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ابتدای سال ۱۳۹۸ مسئله‌ی تولید را مسئله‌ی محوری سال دانستند و شعار امسال را نیز به همین مناسبت «رونق تولید» قرار دادند.
مدیرعامل فولاد مبارکه از عملکرد فولاد هرمزگان قدردانی کرد؛

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در جریان بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد هرمزگان و دیدار با مدیران و کارکنان این شرکت ضمن قدردانی از تلاش ‌ های مدیران و کارکنان این شرکت و با تشکر از حمایت ‌ های خانواده ‌ های آنان در سال جاری، اظهار امیدواری کرد در سال آتی نیز این شرکت در راستای اهداف گروه فولاد مبارکه و اعتلای اقتصاد کشور خوش بدرخشد .
مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

عملکرد فولاد مبارکه در تولید و سودآوری اقتصادی بسیار موفقیت‌آمیز بوده است
حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، در گردهمایی مدیریت و کارکنان شرکت، طی سخنانی با اشاره به ویژگی‌های مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، همۀ ما باید رفتار و شیوۀ این امام همام را سرلوحۀ کار خود قرار دهیم تا بتوانیم به‌خوبی بر مشکلات فائق آییم. وی در ادامه از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت در سال 97 قدردانی کرد و با بیان این‌که عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 در تولید و...
تحلیل بازار فولاد در سال 98 در گفت و گو با مهندس فرزاد ارزانی؛

اولویت حفظ تولید است تا چرخ تولید به خوبی حرکت کند
مدیرعامل فولاد هرمزگان معتقد است، باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که صادرات به عنوان استراتژی اصلی شرکت های فولادی مطرح شود. فرزاد ارزانی، با اشاره به استراتژی شرکت های فولادی برای سال 98 تاکید کرد: بازار فولاد در سال آینده تابع سیاست هایی است که خارج از حوزه فولاد صورت می گیرد و شرایط سیاسی جهان و وضعیت بین المللی تاثیرگذار خواهد بود. در مجموع به عقیده من سال 98 تغییر آن چنانی نسبت به سال...
مدیر عامل فولاد مبارکه عنوان کرد؛

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه از گام روبه‌جلو فولادسازان در راستای پی‌ریزی اقتصاد غیرنفتی پایه خبر داد. حمیدرضا عظیمیان در خصوص ظرفیت فولادسازان برای کمک به صنعت کشور گفت: فولادسازان بزرگ با توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، گام در مسیر پی‌ریزی اقتصاد غیرنفت پایه گذاشته‌اند. عظیمیان پیش از این نیز با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور گفته بود: در حال حاضر که دشمنان سعی...
در ششمین دورۀ جایزۀ ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران که روز سه‌شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۷ به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعـــــات، جمعـــــی از مقامــــــات، دانشگاهیان، فعالان و سیاست‌گذاران حوزۀ مدیریت فناوری و نوآوری، نمایندگان کسب‌وکارهای موفق فناور و نوآور و ارزیابان جایزه برگزار شد، جایزه مدیریت فناوری و نوآوری ایران به فولاد مبارکه اختصاص یافت. به...
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان:

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان به همراه جمعی از مدیران بحران فرمانداری‌های شهرستان‌های این استان ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، این شرکت را در کاهش مصرف آب پیشتاز خواند.
حال و روز صنعت فولاد در رورگار تحریم های اقتصادی؛

غریبپور: ایمیدرو و فولاد مبارکه تعامل بسیار مؤثری دارند
خداداد غریب‌پور با تأکید بر نقش فولاد مبارکه در صنعت فولاد کشور خاطرنشان کرد: ایمیدرو و فولاد مبارکه ارتباط مؤثری دارند. موضوعات ایمیدرو و فولاد مبارکه به‌خوبی در حال پیشرفت است و در یک کلام باید گفت، ایمیدرو و فولاد مبارکه تعامل بسیار موثری دارند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص راهکارهای حمایتی از فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: تأمین مواد اولیه یکی از مهم‌ترین مسائل فولاد مبارکه است که...
مدیرعامل فولاد سنگان گفت: اولویت فولاد سنگان در سال آینده سرعت بخشیدن و اتمام پروژه کنسانتره سازی می باشد. محسن میرمحمدی، اضافه کرد: فولاد سنگان تا پایان امسال و از زمان بهره برداری واحد گندله سازی از مرز ۴ میلیون تن تولید گندله عبور خواهد کرد اما به جهت کسری کنسانتره، رسیدن به ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن زمان بر است. وی تاکید کرد: استراتژی این شرکت با حمایت فولاد مبارکه در حال محقق شدن است.
معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه:

مختار بخشیان با اشاره به این‌که تولید گندله در سال جاری با ۲.۷ درصد افزایش نسبت‌به برنامه، به ۷ میلیون و ۵۰۰هزار تن خواهد رسید، گفت : تولید کلاف گرم از مرز ۶ میلیون و ۴۰۰هزار تن خواهد گذشت که این میزان تولید از برنامۀ هدف‌گذاری شده بیشتر است.وی پیش‌بینی تولید محصولات سرد و پوشش‌دار تا پایان سال جاری را ۱‌میلیون و ۵۵۵هزار تن و ۴درصد فراتر از برنامه اعلام و اضافه کرد: شرکت فولاد مبارکه این قابلیت...
در مجمع عمومی شرکت فولادمبارکه، که با حضور اکثریت 75 درصدی سهامداران رسمیت یافت، پس از انتخاب اعضای هیئت‌رئیسه، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت به‌عنوان رئیس جلسه، خانم سیفی نمایندۀ سازمان خصوصی‌سازی و آقای مولوی نمایندۀ سازمان ایمیدرو به‌عنوان ناظر و طهمورث جوانبخت سرپرست معاونت اقتصادی و مالی شرکت به‌عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.
با افزایش ۸ درصدی تحویل محصولات نهایی انجام شد؛

در پایان بهمن‌ماه سال جاری تناژ تحویل محصولات نهایی (انواع ورق) فولاد مبارکه به بازار داخل از مرز پنج میلیون تن گذشت و با رشد ۸ درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال قبل به ۵ میلیون و ۶۷ هزار تن رسید.