سید مهدی ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز با اشاره به شرایط کشور افزود: همواره شرایط سخت باعث بروز و ظهور توانمندی ها و استعداد های داخلی می شود و دانشگاه صنعتی اصفهان با تکیه بر توانمندی علمی و دانشی و امکانات خود مسئولیت طراحی و احداث خط تولید ماسک استاندارد N95 در محیطی تمیز و ایزوله را به عنوان خدمتی به مردم عزیز به عهده گرفته است .این خط از پیشرفته ترین و بزرگترین خطوط تولید ماسک استاندارد در کشور خواهد بود. محوریت این پروژه در دانشگاه صنعتی اصفهان به عهده بنیاد حامیان دانشگاه واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مشارکت نمونه موفقی از مشارکت صنعت و دانشگاه در راستای تامین نیازهای واقعی جامعه باشد و زمینه ساز همکاری های گسترده تر آینده صنعت و دانشگاه گردد.

بنا بر این گزارش، حسین کفعمی مدیرعامل شرکت آتیه فولاد نقش جهان نیز با ذکر نیاز جامعه به ماسک های استاندارد و با کیفیت گفت: در راستای مسئولیت اجتماعی، این شرکت به عنوان عضوی از خانواده بزرگ فولاد اقدام به تامین سرمایه احداث خط تولید ماسک های استاندارد با ظرفیت بیش از یک میلیون عدد(قابل افزایش تا دو میلیون عدد) در ماه نموده است که با راه اندازی این خط و شروع تولید در اسرع وقت محصول آن در اختیار جامعه قرار میگیرد.