اقتصاد بازار: رییس دبیرخانه فرصت های تجاری ایران و مالزی گفت: نمایشگاه بین المللی طلای مالزی که توسط اتحادیه طلای مالزی، هنگ کنگ، هندوستان و دبی سیتی آف گلدبه عنوان مهمترین نمایشگاه طلای کشورهای حوزه آسه آن برگزارمی شود، امسال میزبان هیأتی ازایران خواهدبودکه رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور دررأس این هیأت قراردارد.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد بازار، محمد حافظ حکمی در حاشیه نمایشگاه طلا اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این بازدید بنا به دعوت اتحادیه مالزی صورت گرفته است، اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می کنند.
وی افزود: اهمیت این نمایشگاه در عرصه صادرات صنعت طلا و جواهر ایران از آن جهت است که کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا شامل کشورهای اندونزی، مالزی، سنگاپور، برونئی، جنوب تایلند، جنوب چین و بخشی از فیلیپین، بازاری ۳۵۰ میلیونی از مسلمانان را در اختیار دارند و این بازار به ظرایف هنری طلای ایران بسیار علاقمند است.
وی ادامه داد: در این سفر علاوه بر بازدید از نمایشگاه، ملاقات های تجاری و تخصصی با رییس اتاق بازرگانی مالزی، دیدار و مذاکره با رییس سازمان توسعه تجارت مالزی و رییس اتحادیه بنگاه های کوچک و متوسط مالزی برنامه ریزی شده است. همچنین دعوت از مسوولان مالزی برای سفر به ایران، پیگیری قرار گرفتن این نمایشگاه در تقویم نمایشگاه توسعه تجارت مالزی و بحث تأسیس اتاق داوری مشترک بین اتحادیه ایران و مالزی از دیگر مواردی است که در دستور کار هیأت ایرانی در جریان این سفر قرار دارد.
گفتنی است؛ هیأت ایرانی از تاریخ ۴ تا ۱۲ مرداد ماه برای بازدید از نمایشگاه بین المللی طلای مالزی اعزام خواهند شد.