به گزارش اقتصاد بازار، علی قاسم زاده، شهردار اصفهان در آئین رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که در عمارت عالی قاپوی اصفهان  با حضور علیرضا تابش دبیر جشنواره برگزار شد، اظهار کرد: همان روزهای اول به دبیر جشنواره اعلام کردم که نگرانی در خصوص برگزاری جشنواره نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در این مدت گزارشی از روند کار جشنواره طی چند سال اخیر دریافت کردم، گفت: همه توان خود را به کار میگیرم تا جشنواره کودک را پربارتر از گذشته تحویل مسئولان آینده دهیم.

شهردار اصفهان، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را یکی از سرمایه‌های فرهنگی و هنری اصفهان دانست و گفت: پیوند جشنواره کودک و شهر اصفهان، پیوندی ناگسستنی است.

در ادامه علیرضا تابش، دبیر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نیز در این آیین  با بیان اینکه جشنواره کودک از سرمایه‌های فرهنگی شهر اصفهان است و این پیوند با شهر اصفهان پیوندی جدایی ناپذیر است، گفت: در دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، راه‌اندازی موزه اسناد جشنواره را در دستور کار داشتیم که فاز اول آن در "روز سینما" افتتاح شد و امیدواریم با همکاری شهرداری اصفهان بتوانیم این پروژه را در شأن جشنواره بهره برداری کنیم.

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان ایران سال سخت و توام با چالشی را سپری کرده‌اند، تصریح کرد: در این ایام ۵۱ هزار کودک در کرونا یتیم شدند و وظیفه همه فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که کاری شایسته برای این کودکان تولید کنند.

وی افزود: با استفاده از راه های جایگزین و همراهی هنرمندان توانستیم، اولین جشنواره آنلاین کشور را به نام اصفهان ثبت کنیم که این اقدام آزمون و خطای سختی بود چراکه هیچ کس در کشور این مسیر را تجربه نکرده بود.

همچنین در این مراسم پوستر پنجمین المپیاد فیلمسازی کودکان و نوجوانان نیز رونمایی شد.

  سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ، با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ (۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) در دو بخش مسابقه ایران و مسابقه بین‌الملل، برگزار خواهد شد.