مهدی بقایی با اشاره به اقدامات شهرداری اصفهان به منظور مقابله با حوادث احتمالی سیلاب و آبگرفتگی و همچنین ضرورت ایجاد و ارتقاء آمادگی شهر گفت: آمادگی و مقابله با وقوع احتمالی سیلاب و انجام اقدامات لازم در خصوص آبگرفتگی و روان آب ها از جمله موارد قابل اهمیت و مورد توجه مدیریت شهری بوده است که تا کنون به خوبی انجام شده و یا در حال پیگیری می باشد که تا حصول نتیجه و عملیاتی شدن ادامه خواهد داشت.
به گزارش اقتصاد بازار به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان مهدی بقایی با اشاره به آمادگی‌شهرداری اصفهان در خصوص جاری شدن سیلاب‌های احتمالی اظهار داشت: پیرو انتشار برخی از اخبار مبنی بر احتمال شروع بارش های پاییزی در سراسر کشور و همچنین آمادگی در مقابل حوادث؛ اقدامات مناسبی توسط شهرداری اصفهان برنامه ریزی و اجرایی شده است.
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان از  جمع آوری برگهای پاییزی از سطح شهر خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی در پی بارش های احتمالی در سطح شهر، معابر اصفهان پیش از وقوع بارش باران لایروبی شده است و نیروهای عملیاتی حوزه معاونت خدمات شهری و اجرایی در آمادگی کامل هستند.
وی گفت: با شروع  فصل پاییز  و به دنبال آن افزایش شدید حجم ضایعات فضای سبز در مناطق 15 گانه و به منظور حفظ آراستگی و انضباط شهری اقدامات اجرایی در خصوص جمع آوری و نظافت شهری اجرایی خواهد شد.
معاون شهردار اصفهان با اشاره به  اقدامات صورت گرفته توسط سازمان آتش نشانی  به منظور مقابله با حوادث احتمالی سیلاب گفت: آماده نمودن تجهیزات امداد و نجات در آب از جمله انواع قایق ها ،تجهیزات غواصی و نجات غریق ،خودروهای امداد نجات غواصی و تست انها  به صورت دوره ایی در حال انجام می باشد و در این راستا مانورهای عملیاتی مختلفی صورت گرفته است.
بقایی لزوم آموزش مداوم را ضروری دانست و گفت: آموزش پرسنل مخصوصا نیروهای جدید جهت کار با انواع تجهیزات آبکشی و سیلاب ، چک و بازدید جهت آماده بکار بودن کلیه موتور پمپ ها ،کف کش ها و هوزهای انتقال آب بصورت کامل و مرتب اجرایی و مورد ارزیابی قرار می گیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد جدا از تجهیزات و ملزومات مورد نیاز مستقر در تمامی مناطق 15 گانه و سازمان آتش نشانی؛ اقدامات لازم در خصوص تجهیز ستاد سیل سازمان شامل پمپ لجن کش، لباس بارانی، اختصاص خودرو شاسی سنگین به عنوان خودرو سیلاب و طراحی و تجهیز خودرو به انواع تجهیزات مقابله با سیلاب و آبگرفتگی از جمله موتور برق، انواع موتور پمپ ها ،انواع کفکش و لجن کش ها ، هوزهای انتقال آب و لباس های بارانی صورت گرفته است.
بقایی به شماره ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان(137) اشاره کرد و گفت: این شماره به‌صورت شبانه روزی در اختیار همشهریان است تا مشکلات خود اعم نظافت، پاکیزگی و  آبگرفتگی احتمالی و  همچنین سایر مشکلات مربوط به شهرداری را گزارش نمایند.