ابوالفضل باقری‌فرد در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی با اشاره به تحصیل دانشجویان خارجی در حیطه های بهداشت و درمان در کشور گفت:   6هزار دانشجوی خارجی از 60 کشور دنیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در حال تحصیل می باشند.

به گزارش اقتصاد بازار به نقل از موج، باقری فرد اظهار کرد: برنامه تعالی، عدالت و بهره وری یکی از برنامه های اصلی وزارت بهداشت در نظام آموزش پزشکی کشور است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کیفیت آموزش پزشکی ما در عرصه های بین المللی قابل رقابت است  و بایستی از این موقعیت استفاده گردد ، تصریح نمود: یکی از محورهایی که در حوزه  بهره‌وری  و آموزش نظام پزشکی کار می‌شود، حوزه بین المللی سازی اموزش پزشکی و استفاده از ظرفیت کشور برای جذب دانشجویان خارجی در کشور است.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دانشگاه‌های خوب و شناخته شده در حوزه تحصیل دانشجویان خارجی است که در همین راستا در نظر گرفتیم کارگاه آموزشی دو روزه به منظور توانمند سازی حوزه بین‌المللی سازی در کلان منطقه 7 کشور را در این دانشگاه برگزار نماییم.

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت ادامه داد: در همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی، کارشناسان این حوزه با اصول بین المللی سازی، دیپلماسی علمی و تبادلات آموزش بین المللی بیشتر اشنا خواهند شد تا بتوان درآینده نزدیک تعداد بیشتری دانشجوی خارجی را در رشته های مختلف جذب و امکانات آموزشی لازم را  فراهم ساخت.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مدت دو روز، میزبان همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب 7 کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان در تالار شهید بهشتی دانشگاه است.