پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: شنبه 20 خرداد 1402, 21 ذی‌القعده 1444, Saturday 10 June 2023
فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در چرخه تکراری و 20 ساله مذاکره با توتال، سی‌ان‌پی‌سی و پتروپارس معطل ماند

فاز 11 پارس‌ جنوبی سال‌هاست محل تنازع سیاسی در نفت است. دولتی‌ها اصلاح‌طلبان را متهم به تعلل 20‌ساله در این قرارداد می‌کنند. با اینکه بخشی از نقدشان درست است؛ اما مرور تاریخچه تعلل 20‌ساله و بررسی عمیق‌تر، مسئله‌ای جالب و تأسف‌بار را روشن می‌کند، فاز 11 مزرعه کشت هر دو ایده بزرگ در کشور است. همکاری با شرکت‌های خارجی و ادغام در نظم نوین جهانی و ایده خودکفایی و توسعه صرفا با توانمندی‌های داخلی.
معاون وزیر اقتصاد از فرارهای مالیاتی با بیمه‌نامه پرده برداشت؛

پول‌شویی با بیمه عمر و فرار مالیاتی موضوعی است که به تازگی هادی خانی، معاون وزیر اقتصاد، به آن اشاره کرده و گفته است که باید با این نوع پول‌شویی مبارزه شود.
محدودیت واردات و گسترش قاچاق در همه حوزه‌های اقتصاد ایران اخلال ایجاد کرده است.برخی از حکمران‌ها وجود پلتفرم‌های آنلاین را به نفع کشور نمی‌بینند و در عمل اجازه عملکرد آزادانه به آنها داده نمی‌شود.
شاخص دلار در مسیر نزولی قرار گرفته است

وضعیت بازار کریپتو حاکی از آن است که بازار رمزارزها از جمله بیت‌کوین و اتریوم در مسیر صعودی قرار گرفته است و به ترتیب شاهد رشد ۱۴ و ۱۱ درصدی است. بر این اساس بیت‌کوین روز گذشته پس از ورود به کانال ۲۳ هزار دلاری، در سقف ۲۲ هزار دلاری قرار گرفت. این در حالی است که اتریوم نیز از کانال ۱۴ هزار دلاری به کانال ۱۶ هزار دلاری صعود کرد و در روزهای اخیر در میانه کانال قرار گرفت. اما این اتفاق ناشی از چه...
دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین آلات معدنی و راهسازی، سیمان، خدمات و صنایع وابسته پس از چهار سال وقفه در اصفهان برگزار می‌شود.

آینده‌پژوهی توسعه خودروهاي برقي و آثار آن بر صنايع معدني
خودروهاي برقي به‌عنوان يک بازار بزرگ تقاضا، اعلام نيازهايي را به صنايع بالادست خود داشته‌اند که متأثر از موضوعات «ذخيره انرژي» و «استحکام و سبکي بدنه» اين خودروهاست. مواد اصلي موردنیاز باتري خودروهاي برقي، مواد معدني ليتيم، کبالت و نيکل و بدنه آن نيازمند آلومينيم و فولادهاي پراستحکام پيشرفته است. انتظار می‌رود با افزايش تقاضاي اين محصولات جهت توليد باتري، ارزش اين مواد خام تا سال 2025 به 46...
در وبینار بین المللی آشنایی با فرصت های تجاری ایران و ارمنستان مطرح شد؛

در وبینار بین المللی آشنایی با فرصت های تجاری ایران و ارمنستان که با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان، گروه رسانه نوسان، مرکز رصد و پایش کارینو ، و شرکت پویندگان تجارت نیکا کیش برگزار گردید، تحکیم روابط دیپلماتیک بین ایران و ارمنستان با توجه به پیشینه و پیوندهای تاریخی دو کشور، بعنوان عاملی برای رشد و توسعه تعاملات اقتصادی و تقویت زمینه سرمایه گذاری و صادرات و واردات تشریح گردید.
متال بولتن نوشت: بازار بیلت فولاد کشورهای مستقل مشترک المنافع در میان تعطیلات آرام است، چشم انداز خوش بینانه است.
اخبار بازرگانی 27 مهرماه
اخبار بازرگانی 26 مهرماه
اخبار بازرگانی 25 مهرماه
اخبار بازرگانی 24 مهرماه.
اخبار بازرگانی 20 مهرماه
اخبار بازرگانی 19 مهرماه
اخبار بازرگانی 18 مهرماه
اخبار بازرگانی شنبه 17 مهرماه
اخبار بازرگانی 12 مهرماه
اخبار بازرگانی 11 مهرماه
اخبار بازرگانی 10 مهرماه
اخبار بازرگانی چهارشنبه 7 مهرماه