بهره‌بردار جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در نشست خبری از ارائه ۲۵ خدمت ویژه و اختصاصی در این جایگاه متناسب با نیاز مسافران پروازهای داخلی و خارجی خبر داد.

۲۵ خدمت ویژه به مسافران در جایگاه CIP فرودگاه اصفهان ارائه می‌شود
 
 

 به گزارش خبرنگار اقتصاد بازار، سعید روانفر  مدیر جایگاه تشریفات CIP فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه فرودگاه چند کلانشهر در کشور از جمله اصفهان به جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) مجهز است، افزود: تمام امور مسافران در جایگاه تشریفات اختصاصی از جمله حمل و نقل از درب منزل تا فرودگاه، دریافت کارت پرواز، تحویل بار، سالن پذیرایی رایگان، در صورت نیاز به ویلچر (خدمات ویلچر)، پرینت مدارک مورد نیاز از جمله (کارت واکسن، PLF، ویزا و ... )، خدمات گذرنامه (مهر پاسپورت) و گیت اختصاصی سپاه و گیت اختصاصی جهت سوار شدن به هواپیما و نیز انتقال مسافران از جایگاه با خودروهای اختصاصی انجام می‌شود.

او افزود:، در صورت ورود مسافران نیز از پای پلکان پرواز به خودروهای اختصاصی جایگاه، مسافران به سالن منتقل، از گیت اختصاصی پلیس و گذرنامه عبور، خدمات دریافت بار و غیره توسط پرسنل جایگاه انجام می‌پذیرد.

مدیر عامل آژانس مسافرتی آسمان هفتم با بیان آنکه این جایگاه با هدف افزایش رضایتمندی مسافران در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان راه اندازی شده است. عنوان کرد: جایگاه CIP روزانه ظرفیت پذیرش بیش از ۵۰۰ مسافر را دارد.

بهره‌ بردار جایگاه تشریفات CIP فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با بیان اینکه تسهیلاتی برای استفاده تُجار و اعضای اتاق بازرگانی از این جایگاه در نظر گرفته شده، اظهارکرد: تُجار و بازرگانان، پزشکان، مهندسان و هر قشری از مردم که مایل به استفاده از خدمات اختصاصی در جایگاه CIP هستند، می‌توانند بدون محدودیت و با پرداخت هزینه‌های مربوط از این خدمات بهره مند شوند.

مدیرعامل آژانس مسافرتی آسمان هفتم اعلام کرد: در بازه زمانی کوتاهی که مدیریت جایگاه CIP به تیم جدید واگذار شده، برنامه رزرو و پذیرش با تیم حرفه‌ای و کاملا بومی راه اندازی شده و برنامه‌های جدیدی برای ارتقای سطح کیفیت خدمات به زودی رونمایی می‌شود.

او با بیان اینکه تاسیس جایگاه تشریفات ویژه CIP در فرودگاه اصفهان بلحاظ خدمات رسانی به مسافران حائز اهمیت است، گفت: فرودگاه های امارات، ترکیه و سایر بازیگران صنعت هوایی این خدمات را به مسافران ارایه داده اند. ما نیز برای شکوفایی این خدمات از نظرات بزرگان صنعت و اصحاب رسانه و قلم استفاده می‌کنیم.

گفتنی است: جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با هزینه ۲۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور در مساحت ۲ هزار مترمربع با ۶۶۰ زیربنا ساخته‌ و مورد بهره برداری قرار گرفت اما با توجه به شیوع کرونا چندان مورد استقبال مسافران قرار نگرفت.

این جایگاه از چند ماه گذشته به بهره بردار محلی و بومی در استان اصفهان واگذار شده و بهره برداری رسمی از این مرکز همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) با حضور مدیران استان انجام خواهد شد.

این استان به دلیل ویژگی‌های اقتصادی، فرهنگی و توریستی همواره یکی از شهرهای مورد توجه جهانگردان و بازرگانان داخلی و خارجی بوده و جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) فرودگاه یکی از نیازهای اساسی این شهر محسوب می‌شود و به همین دلیل این جایگاه در راستای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و بازرگانی اصفهان، احداث و تجهیز شد تا شرایط برای ورود و خروج فعالان اقتصادی داخلی و خارجی آسان شود.

انتقال مسافران با خودروهای اختصاصی از کنار هواپیما تا محل پاویون و بالعکس، انجام امور گذرنامه‌ای و گمرکی، دریافت کارت پرواز، دریافت و تحویل بار، پذیرایی از میهمانان، بهره مندی از امکانات ویژه سالن CIP نظیر اینترنت wireless و وب کیوسک، دسترسی به مطبوعات و تماشای تلویزیون ازز جمله امکانات و خدمات جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP) فرودگاه اصفهان است.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۲۰ جایگاه پذیرش و پارک انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.