در این مراسم، حمیدرضا رحیمی مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان با بیان اینکه خداوند را شاکریم که در این روزهای پر خیر و برکت توانسته ایم خدمتی ارائه دهیم، اظهار داشت: در این مرحله به 900 خانوار دارای 4 فرزند در استان اصفهان زمین اهدا خواهد که شامل واگذاری 232 پلاک زمین برای 464 خانوار دارای 4 فرزند در بهارستان و 436 خانوار در 7 شهر دیگر استان می باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بازار، او با اشاره به اینکه بالغ بر 150 هزار متقاضی مسکن ملی داشته ایم، بیان کرد: بر اساس پالایش های انجام شده 50 هزار پرونده بررسی شده و 19 هزار واحد، تامین زمین انجام شده است و بقیه نیز در شهر یا شهرک های جدید دیگری اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان اعلام کرد: امروز و در این ایام مبارک نخستین واگذاری زمین را خواهیم داشت و به صورت نمادین به 10 خانوار داری 4 فرزند که از خانواده شهدا هستند این زمین ها اهدا خواهد شد.

مهندس رحیمی توضیح داد: مقرر شده است که یک پلاک 200 متری به 2 خانواده اهدا شود، البته  2خانوار هم می توانند خودشان انتخاب کنند و اگر هم مایل نبودند ما برای شان به صورت قرعه کشی انتخاب خواهیم کرد،

او با اشاره به اینکه بیش از 3هزار خانوار دارای 3 فرزند و 700 خانوار دارای 4 فرزند داریم که برای دریافت زمین در بهارستان اصفهان ثبت نام کرده اند، افزود: تلاش ما بر این است تا طبق فرموده مقام معظم رهبری اقدامی در جهت تشویق خانواده ها  و جوانی جمعیت انجام دهیم و همینطور به کاهش دغدغه آنها در زمینه مسکن کمک نماییم.

رحیمی پیرامون آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شهر بهارستان گفت: احداث مدرسه دخترانه 12 کلاسه نوبت اول متوسطه و مدرسه پسرانه 12 کلاسه نوبت اول متوسطه هر کدام با هزینه 25 میلیارد تومان، بوستان محله مهر با هزینه 20 میلیارد تومان و مدرسه دخترانه 12 کلاسه نوبت اول متوسطه با هزینه 25 میلیارد تومان از جمله  پروژه هایی است که با هدف توسعه زیرساخت های شهر و دسترسی مردم به امکانات مورد نیاز می باشد.

او ذرباره 2 پروژه مهم دیگر شهر بهارستان ازجمله مترو و بیمارستان گفت: مترو در حال حاضر پیشرفت 52 درصدی در کل پروژه و زیرسازی 97 درصدی دارد و بیمارستان بهارستان نیز عملیات اجرایی آن امروز آغاز خواهد شد.

اهدای زمین به 900 خانوار اصفهانی دارای 4 فرزند

در این مراسم، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه بالغ بر 900 خانوار دارای 4 فرزند در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به آنها در استان زمین اهدا خواهد شد، اظهار داشت: بالغ بر 12 هزار و 600 خانوار دارای 3 و 4 فرزند در استان ثبت نام کرده اند که بیش از 90 درصد آنها حائز شرایط هستند، در 2 مرحله قبل 2800 پلاک و اکنون 377 پلاک تحویل خواهد شد.

علیرضا قاری قرآن بیان کرد: عزیزانی که امروز در بهارستان به آنها زمین اهدا خواهد شد، به این صورت است که به هر 2 خانوار یک پلاک 200 متری اهدا خواهد شد که تا 4 طبقه امکان ساخت دارند و می توانند بصورت مشارکتی وارد فاز ساخت و ساز شوند.

گفتنی است؛ در پایان مراسم با حضور دستیار وزیر راه و شهرسازی، استاندار اصفهان و دیگر مسئولان استان به 10 خانوار، پلاک زمین اهدا شد.