دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح بزرگ جهش تولید مسکن تا کنون ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در کشور تأمین شده و حدود ۳۱ هزار هکتار از این اراضی در دست آماده سازی است.  تا کنون براساس ثبت نام‌ها و بررسی‌های بعمل آمده حدود ۱۰۱ هزار خانوار در کشور واجد شرایط طرح جوانی جمعیت هستند که از این تعداد در حال حاضر زمین رایگان به ۳۸ هزار خانوار اهدا شده است.

به گزارش اقتصاد بازار، روح اله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در مراسم واگذاری زمین رایگان به مشمولان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان اصفهان اظهار کرد: خدارا شاکریم که دولتی سرکار است که در بحث مسکن که یکی از کالاهای اساسی خانوار می‌باشد و امنیت روانی خانواده به آن بستگی دارد و موضوعی است که خیلی از دولت‌ها حاضر نشدند زیربار مسئولیت آن بروند، این دولت شانه زیر بار این مسئولیت بزرگ قرار داد.    

وی افزود: در طرح بزرگ جهش تولید مسکن که اجرای آن بصورت نهضتی و مردمی شروع شد تا به امروز ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح در کشور تأمین شده و حدود ۳۱ هزار هکتار از این اراضی در دست آماده سازی است.  

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای اینکه مقایسه ای داشته باشیم میان فعالیت‌های حوزه مسکن این دولت و دولتی که کار عمرانی زیادی در حوزه مسکن داشته است مشخص می‌شود که در دولت نهم و دهم در مجموع حدود هشت هزار و ۵۰۰ هکتار زمین الحاق شده اما این اعداد در این دولت بسیار بیشتر است همچنین علاوه بر ساخت مسکن از دیگر موضوعات در دولت سیزدهم بحث جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است.  

وی افزود: تبدیل زمین به سرزمین، حکمت و خرد و فرزانگی نیاز دارد لذا کشور بدون جمعیت معنا ندارد و هر کشوری برای آبادانی و ساخت احتیاج به جمعیت جوان، فعال و پویا دارد جمعیتی که بتواند در مسئله اشتغال فعال باشد.  

اکبری با بیان اینکه متاسفانه با تنظیم جمعیت به سمت رشد منفی جمعیت رفته‌ایم گفت: از زمان تصویب قانون جوانی جمعیت هفت سال طلایی داشتیم که پنجره فرصت است لذا اگر در این هفت سال، جمعیت کشور به سمت جوانی نرود ۲۰۰ سال طول میکشد تا بتوانیم از هرم پیری جمعیت خارج شویم.  

وی عنوان کرد: از زمان تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تا کنون حدود ۱۰۱ هزار واجد شرایط در کشور داریم که از این تعداد در حال حاضر در ۳ پویش که شامل پویش قربان تا غدیر، پویش پیامبر رحمت و پویش مهدوی، ۳۸ هزار زمین تقدیم واجدین شرایط شده و تا پایان سال از عدد ۷۰ هزار عبور خواهد کرد.